• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi, cildin mezodermden köken alan orta tabakasına uygulanan bir enjeksiyon yöntemi olarak tanımlanır. Bu uygulama ile (iğne ve farmokinetik etki) mezodermi uyararak, embriyolojik gelişmede mezoderm kaynaklı doku ve organ patolojilerinin semptom ve şikayetlerini azaltmayı hedefleyen bir tedavi metodudur. Amaca uygun olarak seçilen ilaç karışımları bölgesel, küçük dozlarda, özel iğneler ve özel tekniklerle verilir.

 Mezoterapi, mesotherapy

(Mezoterapi ile ilgili yazının devamı için tıklayınız...).

Sunum 1 - Mezoterapi nedir? (okumak için tıklayınız...)

Sunum 2 - Mezoterapi sertifikalı eğitimi (okumak için tıklayınız...)

Literatür - Mezoterapi ile ilgili yayınlar

Mezoterapi kursu Sağlık Bakanlığı onaylı olarak düzenlenmektedir. Eğitim ile ilgili şartlar (süre, takvim vb) değişikliğe tabidir. Formdaki zorunlu alanların doğru bir şekilde (nüfus cüzdanında belirtilen şekli ile, imla kuralları, Türkçe yazı karakteri ve büyük/küçük harf gözeterek) doldurulması gerekmektedir. Bütün işlemler bu bilgiler dikkate alınarak yapılacaktır. Sadece hekim veya diş hekimi iseniz bu formu doldurunuz. Diş hekimleri sadece kendi alanlarında uygulama yapmakla yetkilendirilirler. Bu nedenle sahada uygulama anlamında çeşitli zorluklarla karşılaşabilirler. Diş hekimlerinin bu hususu dikkate almaları gerekmektedir. Takvimler sizin için uygun değilse daha sonraki aylarda ilan edilecek programlar için ön talep doldurabilirsiniz. 
Kurs ücretine konaklama, yeme/içme, ulaşım vb hususlar dahil değildir. Kurumun bu yönde bir planlaması olmayıp kursiyerlerin kendi planlamalarını yapmaları gerekmektedir. Kurs ücreti bir seferde ödenebileceği gibi kayıt ölçme ve değerlendirme ücreti olan 600TL ödenerek kalan ücret kurs bitiş tarihine kadar kurs yerinde dekont karşılığı veya EFT/havale yoluyla ödenebilir. Kredi kartı geçerli değildir. Belirtilen plan dışında bir ödeme takvimi sizin için daha uygun olacaksa bu konuda size gönderilecek olan kayıt konulu e-postaya cevap olarak bilgi verebilirsiniz. Ayrıca kurs sonu sınavda başarılı olan kursiyerlerin sertifika tescili için defterdarlığa yatırılması gereken bedeli 350TL olarak kurs yerinde dekont karşılığı teslim etme imkanı da bulunmaktadır. Kursa katılan bütün kursiyerler binanın genel kuralları ve düzeni ile tıbbi atık kurallarına (enjektöre kutularının, tıbbi atık poşetlerinin kullanımı vb) uymak zorundadır.
Tamamlayıcı ve İntegratif Sağlık Akademisi tarafından desteklenen eğitimler ile ilgili diğer yazışmalar tisakademi@gmail.com adresi üzerinden yapılabilir.
Mezoterapi kurs konuları için tıklayınız...


ANKARA PROGRAMI (hekimler)
ANKARA EĞİTİMLERİ; ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ TAMAMLAYICI TIP UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ TARAFINDAN DÜZENLENMEKTEDİR.

1. Grup: Hafta sonu grubu
Uzaktan eğitim başlangıç tarihi 07.06.2018

Yüz yüze eğitim tarihleri (taslak programdır. değişikliğe tabidir)

27 (telafi)-28-29 Temmuz 2018
11-12 Ağustos 2018

(katılamadığınız günler olması durumunda telafi imkanı sunulacaktır)
18-19 Ağustos 2018 (uygulama için - tamamlayıcı tıp polikliniği ziyareti, önceden bilgi vermek kaydıyla dileyen katılımcılar) 

Ankara programı için eğitim ücreti:

Mezoterapi kursu ön kayıt, ölçme ve değerlendirme ücreti: 600TL, Muhtelif kullanımlar ve sarf ücreti: 200TL

Mezoterapi kursu ücreti: 3.400TL

Toplam ücret= 4.200 TL’dir.İSTANBUL PROGRAMI  (hekimler)

1. Grup: Hafta sonu grubu

Uzaktan eğitim başlangıç tarihi 07.06.2018

Yüz yüze eğitim tarihleri
13 (telafi)-14-15 Temmuz 2018
4-5 Ağustos 2018
(katılamadığınız günler olması durumunda telafi imkanı sunulacaktır)

18-19 Ağustos 2018  (uygulama için - tamamlayıcı tıp polikliniği ziyareti, önceden bilgi vermek kaydıyla dileyen katılımcılar)

İstanbul programı için eğitim ücreti: 

Mezoterapi kursu ön kayıt, ölçme ve değerlendirme ücreti: 600TL

Mezoterapi kursu ücreti: 3.400TL

TOPLAM ÜCRET= 4.000 TL’dir.


Detaylı program kayıt yaptırmış olan katılımcılara gönderilecektir.

Ankara kursuna kayıt için kurs ücretinin ilk taksitinin yatırılmış olması, dekontunun tisakademi@gmail.com adresine gönderilmesi ve aşağıdaki kayıt formunun doldurulması gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra 1 hafta içinde kayıt onayının size ulaşmaması durumunda "Mesaj Gönder" menüsünden bize ulaşabilirsiniz.

İstanbul kursuna kayıt için aşağıdaki kayıt formunun doldurulması ve e-posta adresinize gönderilecek diğer prosedürlerin tamamlanması gerekmektedir. Kayıt formunu doldurduktan sonra 1 hafta içinde kayıt prosedürü bilgilerinin size ulaşmaması durumunda "Mesaj Gönder" menüsünden bize ulaşabilirsiniz.


Mezoterapi Katılımcı Bilgi Formu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
UZAKTAN EĞİTİM
 Tamamlayıcı ve İntegratif Sağlık Akademisi, İntegratif Tıp, İntegratif Sağlık, Bütüncül Tıp, Bütünleştirici Tıp, Kişiye Özel Sağlık Yaklaşımı, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp
Uzaktan eğitim sistemi video sorunları
PARTNERLER

 İntegratif Sağlık Eğitim Danışmanlık
 Getat Akademi - Bilimsel Araştırmalar Platformu